Mexiko a Panama postúpili do semifinále Gold Cupu

20.07.2015 Celý región

East Rutherford 20. júla (TASR) - Druhé semifinále CONCACAF Gold Cupu obstarajú futbalisti Mexika a Panamy. Rozhodli o tom výsledky nedeľňajších štvrťfinálových duelov.

Mexičania si ako víťazi podujatia z rokov 2009 a 2011 poradili s Kostarikou, keď o ich postupe medzi najlepšie kvarteto rozhodol kontroverzný pokutový kop zo 124. minúty. Premenil ho kapitán Andres Guardado po tom, ako Oribeho Peraltu fauloval pri jeho streleckom pokuse kostarický Roy Miller.

Do semifinále postúpila aj Panama. Finalisti Gold Cupu spred dvoch rokov zdolali Trinidad a Tobago po dramatickom rozstrele zo značky pokutového kopu. Rozhodla až deviata séria, v ktorej sa kľúčovým zákrokom prezentoval brankár Jaime Penedo. Zápas sa v riadnom hracom čase a predĺžení skončil výsledkom 1:1, v rozstrele napokon triumfovali Panamčania 6:5.